hlavicka

Co se událo...

ZÁŘÍ

Zahájení školního roku

Letošní školní rok začal v pondělí 3. září. Do školních lavic jsme přivítali ty zkušenější, ale slavnostně také ty, kteří přišli do školy poprvé. Doufáme, že si ten první školní den všichni užili a že jim těšení se a radost z učení vydrží celý školní rok.

Albrechtická olympiáda

Dne 17. 9. 2018 se konala tradiční soutěž Albrechtická olympiáda. Z naší školy se zúčastnilo sedm týmu složených z žáků druhých až devátých tříd. Šest týmů se umístilo na třetím místě a jeden tým na čtvrtém místě.

Mgr. Beata Jasioková

Exkurze do archeoparku v Chotěbuzi - VI. ročníky

Dne 18. 9. se žáci šestých tříd zúčastnili exkurze v Archeoparku Chotěbuz nedaleko Českého Těšína. Hradiště Chotěbuz-Podobora je jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit nejen v oblasti Těšínského Slezska, ale i celé České republiky. Pracovník muzea představil žákům život našich předků v době halštatské a slovanské a seznámil je s informacemi o historii chotěbuzské lokality. Žáci měli možnost prohlédnout si otevřenou archeologickou expozici a vyzkoušet si repliky dobových předmětů, čímž si prohloubili své dosavadní znalosti o zemědělství, keramice, oblečení a způsobu života dobové společnosti. Rovněž měli možnost pracovat s interaktivním multifunkčním zařízením, a tím získat doplňující informace. Pro naše žáky byl připraven kvíz, při kterém využili nejen získané informace, ale taktéž bylo zapotřebí prokázat správné logické myšlení a smysl pro orientaci v prostoru. Všichni žáci se aktivně zapojili a jejich kooperace byla náležitě oceněna. Z exkurze jsme se vrátili obohacení o krásné zážitky a nové vědomosti. Těšíme se na další návštěvu tohoto edukativního místa.

Mgr. Nikol Dluhošová

Návštěva dopravního hřiště v Havířově

Dne 20.9.2018 se žáci 4. A vydali na dopravní hřiště do Havířova - Šumbarku. Nejdříve se sešli v učebně, kde je čekala teoretická část. Zde si vysvětlovali jednotlivé dopravní značky a situace, ke kterým v silničním provozu dochází, a také jak se bezpečně chovat. Zkusili si i minitest svých znalostí. Po úvodní teoretické části se dostali na hřiště, kde si vše jako chodci anebo cyklisté vyzkoušeli. I když se už neúprosně blíží podzim, počasí připomínalo léto a zpříjemnilo tak žákům praktickou část dopravní výchovy. Z dopravního hřiště se vrátili unavení, ale obohacení o nové vědomosti a zážitky.

Mgr. Eva Bůchová

Cyklistické závody

Dne 20. 9. pořádalo sdružení rodičů ve spolupráci s oběma základními školami již tradiční dovednostně vědomostní cyklistické závody pro děti z MŠ a žáky od 1. do 5. ročníků obou základních škol. Počasí tentokrát opravdu přálo, a tak byla účast početná. Vítěze čekala spousta hodnotných cen, ale odměněni byli všichni účastníci. Všem vítězům blahopřejeme a děkujeme za pomoc při organizaci ochotným rodičům i učitelům obou základních škol, ale také všem žákům 8. a 9. tříd ZŠ s českým jazykem vyučovacím.

ŘÍJEN

Soutěž ve futsalu

Dne 24. 10. 2018 se konala soutěž v základním kole ve futsalu v Třinci. Soutěže zúčastnily dva týmy – starší a mladší žáci. Mladší žáci se umístili na třetím místě a starší žáci na druhém místě. Všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy a paním učitelkám za přípravu a doprovod.

Mgr. Beata Jasioková

Sázení lípy

Ke 100. výročí vzniku Československé republiky zasadili žáci 9. třídy před školní budovou malou lípu. Na sázení si dali opravdu záležet. Lípě přejeme, aby zdárně rostla a dožila se ve zdraví a v rozkvětu dalších kulatých výročí naší republiky.

Lampionový průvod

Dne 2. 11. 2018 pořádalo SR při ZŠ již tradiční lampionový průvod. Nezvykle teplé počasí přilákalo mnoho dětí, rodičů i dalších účastníků. Zářily nejen lampiony, ale i dětské oči. Za doprovodu hudby prošel opravdu dlouhý průvod centrem obce. Příchod na hřiště ZŠ lemovaly osvětlené vyřezané dýně, na jejichž výrobě se podílely děti i paní učitelky z mateřské i základní školy. A pak už jen zbývalo ochutnat občerstvení přichystané rodiči pro všechny zúčastněné děti i pro jejich doprovod nebo si koupit nějakou drobnůstku na památku. Děkujeme rodičům za organizaci akce.