Jdu poprvé do školky

Co budu potřebovat do mateřské školy:

• přezůvky, nejlépe papučky – pevné, uzavřené ( bez přezek ),  pantofle jsou nevhodné
  • vhodné a pohodlné oblečení do třídy – bez komplikovaného zapínání, kšandiček, pásků, které dítě nezvládá samo obsluhovat. Předcházíte tím tak stresu dítěte z nehod při nedoběhnutí na WC. I v situacích, kdy se oblékáme na vycházku, či ke cvičení může docházet ke zklamání dítěte z nezvládání těchto úkonů stejně, jako to umí jeho noví kamarádi.
  • oblečení a obutí na pobyt venku – takové, které si může umazat, jiné než do třídy
  • náhradní spodní prádlo, ponožky, tričko (i starší děti se mohou polít) – vložte do sáčku na značku v šatně
  • pyžamko
  • hrníček na pitný režim – dítě má možnost během celého dne si samo nalévat z várnice čaj
  • zubní kartáček

Vše pečlivě podepsat – označit!!!

Spolu s vaším dítětem je ve třídě dalších 27 dětí a pravděpodobnost, že vaše bačkůrky, pyžamka, punčošky, botičky….budou mít minimálně dvojníka je opravdu vysoká. Nespoléhejte na to, že si Vaše dítě své věci dobře pozná.

Dále vybíráme – 2 velká balení papírových kapesníčků a 1 zubní pastu.

My jako učitelé i vy jako rodiče chceme společně vychovat z Vaší ratolesti sebevědomé dítě, které v životě dokáže být ohleduplné a citlivé k okolnímu světu.

Chcete-li umožnit svému dítěti, aby v mateřské škole zvládlo odloučení od rodiny, aby bylo úspěšné a přijímané v kolektivu, veďte Vaše dítě k samostatnosti.

Co by dítě mělo umět:

• dodržovat správné hygienické návyky – používat WC – nepomočovat se, stáhnout a natáhnout si oblečení. Pleny do MŠ nepatří!
  • umývat si ruce mýdlem, vyhrnout si rukávy, utřít se do ručníku
  • zvládat alespoň částečnou sebeobsluhu v oblékání a obouvání,dítě by mělo mít snahu se samo oblékat a svlékat, učitelka připraví, pomůže
  • při jídle vydržet sedět u stolu, samostatně jíst lžící, pít ze skleničky, bez saviček a brček
  • správně používat kapesník, (nedávejte plátěný, děti mají stálý přístup k papírovým kapesníkům)
  • reagovat na oslovení a pokyn učitelky, znát své jméno

Rodiče nelekejte se, jestli Vaše dítko ještě vše dostatečně nezvládá. Věříme, že společnými silami, důsledností a trpělivostí vše brzy doženeme!

Emailová adresa školky

ms.hornisucha@centrum.cz