Výlet 6. ročníků

Ve středu 23.6. jeli žáci 6.A a 6.B třídy na školní výlet. Sraz byl v 7:20 před budovou školy. Někteří dorazili s mírnými obavami z poněkud deštivého počasí.  Jakmile jim ovšem třídní učitelka připomněla, že nejsou z cukru a že dešti zajisté ujedou, mohli se již všichni spokojeně přemístit na vlakové nádraží v Horní Suché.

Celý den byl jedno velké dobrodružství, vždyť už cesta vlakem byla pro některé obrovským zážitkem. Velice vzrušující byl například přestup v Českém Těšíně, sešly se zde totiž 4 školy. Do poslední chvíle nebylo jisté, jestli se vůbec všichni vejdeme do vlaku. Naštěstí děti doprovázely jejich starostlivé třídní učitelky, p. uč. Malyszová Kateřina a p. uč. Brodová Stanislava, a ty všech svých 25 „kousků“  do vlaku doslova natlačily.

Po příjezdu do Mostů u Jablunkova děti čekal výšlap po červené turistické značce, až k horské chatě Skalka. Tady všichni chvíli poseděli, popovídali si, najedli se a taky se zasmáli. Horská chata, místo které děti poctily svou přítomností, prý i po jejich návštěvě stále stojí.

Po návratu zpět do Horní Suché v 15 hod., jsme se téměř všichni přesunuli na školní hřiště, kde jsme již měli připravené ohniště (tímto mockrát děkuji panu Hirmerovi, našemu údržbáři!!!!) a opékali špekáčky.

Výlet se velmi vydařil, po cestě si téměř nikdo nestěžoval.  Z fotek pořízených během výletu je znát, jak si dnešní dne všichni užívali.

Mgr. Brodová Stanislava

Emailová adresa školy

skola@zs-hornisucha.cz

Emailová adresa jídelny

jidelna@zs-hornisucha.cz

Telefon základní škola

+420 596 425 694

Telefon školní jídelna

+420 603 297 025

Ředitelka školy

Mgr. Romana Zahradníková